Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 09. 2006.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Kod prvog rešenja, gde je svaka strana poseban record, treba obratiti pažnju na pretraživanje jer može da se desi da za isti query izbaci recimo 5 rezultata, a svih 5 su isti tekst. Meni bi to smetalo, ali to ne mora da bude bug, može da bude i feature.

da, good point... mada to moze lako da se resi, jer svaka strana mora da ima neko polje u bazi na osnovu koga ce se znati da je to strana koja je deo tog i tog dokumenta. To pruza mogucnost da search radis sa distinct document_id, tako da se za svaki document vrati samo jedan rezultat, tako da nije neki problem.

Uzgred, nisam o tome pre razmisljao, ali meni se bas dopada mogucnost da kad searchujes nesto dobijes bas direktno stranu na kojoj to pise (po mogucstvu highlighovano zutim ), a ne da dobijes prvu stranu, a ono sto tebe zanima je tek na 10-toj. Recimo ja bih to resio tako sto bih radio group by document_id, i onda rezultate prikazao kao:
-neki naslov (strane 4, 5, 12)
-neki drugi naslov (strane: 3, 7)

Deluje mi kao bas prakticna stvar...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat