Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 10. 2009.   #20
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

@ivanhoe

To mi vise deluje kao: "napravi kurs da bi nekog zaintresovao a posle neka radi sam."
Ili tipa: "daj da napravim kurs da bude moderan, znaci za 3-4 nedelje onaj ko nema pojma bice mu super kada vidi da po zavrsetku kursa zna da napravi sajt!"

Mozda je za skolu koja drzi kurs to ok, jer ce privuci siru populaciju i imati vise polaznika, samim tim i veci profit, ali mislim da to nije cilj kursa, bar sa strane polaznika Upravo treba suprotno, ukoliko je neko zainteresovan treba mu pokazati kako da radi.

To da naucis ljude da malo barataju sa php-om i prepravljaju wp template a npr nemaju pojma osnove html/css, proizvodi to da na kraju kursa vecina polaznika nece znati da uradi nijedan primer sem tog, koji se na kursu obradjivao. Po meni takav kurs nije koristan ni malo.

Imam dosta primera kada kazem sta radim, a ljudi mi objasnjavaju da imaju sertifikate Photoshop, Illustrator, InDesign. Kad ih pitam sta znaju da urade, naravno nista sem onih primera koje su radili na kursu, znaci "znanje = 0"

I dalje stojim iza toga da je za nekoga ko nema pojma najbolja solucija redovno skolovanje (ukoliko bi takvo moglo uopste i da se napravi? naravno mislim za djake i studente a ne stariju populaciju) a da specijalizovani kursevi budu za tzv. "amatere" koji su na svoju inicijativu donekle usli u osnove i treba im produbiti znanje, napraviti od njih "profi"

Sorry ako sam bio preopsiran u svom izlaganju
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat