Tema: MTID websajt
Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2011.   #9
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Pre nepunih mesec dana sam imao prezentaciju od skoro 40 minuta na prosirenom kolegijumu Min. zivotne sredine i prostornog planiranja, evo, sad sam podigao i PPT (http://www.slideshare.net/dooConsult/20101220ekoplan), pa ako nekog zanima u kom pravcu je tamo isla ta diskusija, osnov smo postavili kroz tu kratku prezentaciju i prethodni razgovor za ministrom, pa cemo videti u kom pravcu sve ovo moze da ide.

Ako neko gleda na sajt kao poseban projekat, a ne kao komponentu sveobuhvatne change management inicijative, mislim da nema tu 'leba. I tu ne mislim da sajt nekog ministarstva treba sada tako da bude redizajniran da "dobaci" do Tvitera i Fejsa, vec do svake kancelarije, svakog zaposlenog, i svakog korisnika i "stejkholdera" u i oko pojedinacnog ministarstva i drzavne uprave u celini.

Ako neko bas ima vremena i pogleda prezentaciju, videce da stoje tackice na stranama gde su prakticni predlozi za akciju i projekte. To nije sada stavljeno, tako je i u originalu, gde sam napomenuo da, bez obzira na pozdrave i zelje, insistiram na paralelnom dizajnu, gde bi ministarstvo, ako se odluci da redizajnira sajt i svoju celokupnu online strategiju, moralo da pozove par dizajn studija da daju predloge za sajt.

Inace, ja i dan danas, a tamo radim na ugovor od proslog aprila, nemam pojma ko je radio i odrzava sajt ovog ministarstva, ali na insistiranje sam dao tri osnovna predloga, pa bih to preporucio i MTID-u:

1. Minimum prostora za saopstenja na naslovnoj, i taj postojeci prostor dati "ko ste vi i sta zelite da uradite na nasem sajtu?" bloku, sto je vec ajankovic i pomenuo.
2. Staviti ispod svake strane, ispod main copy-a, Share link i Feedback link (rating stars), to moze da se uradi u 5 minuta.
3. Da ministarstvo pokrene Twitter, i da ga odrzava onako, muski(, da se ne uvrede koleginice).
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku: