Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2011.   #12
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Pre par meseci sam isprobao nekoliko servisa za slanje bulk emaila, na kraju se zadržao na Mail Chimp-u gde sam par puta poslao oko 25k newsletter-a. Pratio sam izveštaje koji su bili više nego loši. Isporučeno tek 9%, tj. "otvoreno" ili "pročitano". Pratio sam i preko Google Analytics-a koliko poseta je došlo sa email-a (?utm_campaign=XXX&utm_medium=email&utm_source=XX) i tek 35% "pročitanih" newsletter-a je dovelo neku posetu.

Nisam bio zadovoljan pa sam zakupio VPS, instalirao PHPList (http://www.phplist.com/), podesio sve i već nekoliko meseci sam više nego zadovoljan. Više isporučenih i "otvorenih" newsletter-a, samim tim i veća poseta a trošak daleko jeftiniji. MailChimp košta oko $150 mesečno a VPS 3 puta manje.

Citat:
- Koliko program utiče na to da što manje mailova uđe u spam (možda rad sa black listama preko programa ili sl.)
- Jednostavnost implementacije formulara za e-mal prijave
- Jednostavnost prijave i odjave na listu
- Jednostavan rad sa prijavljivanjem, odjavljivanjem i moderacijom korisnika/mailova. U ovom kontekstu, i jednostavan rad sa velikim mailing listama (veliki broj korisnika).
- Jednostavnost implementacije HTML maila sa uključenim slikama u email poruci.
- Jednostavnost pracenja efekata (default dodavanja predefinisanih URL dodataka za statistike, koji se mogu menjati) - ovo nije veoma važno.
Mnogo faktora utiče hoće li email završiti kao spam a program/aplikacija ima najmanje veze sa tim. Ostalo je sve standardno za bilo koji od programa/aplikacija/servisa.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje kickloop za poruku: