Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2012.   #14
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Jelena: Da, znao sam za vecinu od tih novih ali cak i kad znas zaboravis zbog ukupnog broja sajtova.

@Adriamart: Nije u pitanju naslov ili tekst, vec sto ponuda/oglas nije nadjen od strane datog sajta. Da imam sajt za grupnu kupovinu meni bi bilo sasvim OK da na sto vise mesta budu ponude sa sajta ali isto tako kao sto je bio slucaj sa drugim tipovima agregacije oglasa, kada neko sakuplja tudje oglase onda korisnici sve manje imaju potrebe da idu na "originalne" sajtove (nazvao sam tako GK ili bilo koji sajt koji ima neki oglas a koji je sam nasao isti) vec sve ponude/oglase gledaju na agregatoru gradeci biznis agregatora. Jeste da se na taj nacin promovisu i "originalni" sajtovi jer kada neko klikne na ponudu svakako ce kupiti kod sajta cija je ponuda ali ako agregator raste u popularnosti onda ce automatski biti promovisani ne samo "originalni" sajt vec i svi ostali "originalni" sajtovi (konkurenti) na agregatoru.

Pretpostavljam da je to jedan od glavnih razloga zasto neko ne zeli da se ponude i oglasi pojavljuju na agregatoru. Da ne napominjem da ako agregator postane popularno mesto onda ce da postavlja svoje uslove pa ce na kraju i da trazi da mu "originalni" sajtovi placaju da imaju ponude na agregatoru i pored toga sto su razvili agregatore upravo zbog tih "originalnih" sajtova.

Kada pricamo o gubljenju vaznosti "originalnih" sajtova u odnosu na agregator to je slicno kao sto GK ima sve vecu vaznost u odnosu na same ponudjace usluge. Jer mnoge ljude sve manje zanima ko nudi uslugu vec ih zanima da uslugu kupe sa sto vecim popustom. Na taj nacin se cesto gubi lojalnost kupaca. Preporucujem da procitate ovaj tekst na tu temu od Esther Dyson, jedne od najuticajnih zena na Internetu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 11. 01. 2012. u 11:26.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat