Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 09. 2007.   #4
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

druga udruzenja ce tek morati da se transformisu u prave institucije i ono sto predstavljaju,

lekarsko drustvo recimo ce sada da promeni nacin rada, uvede striktna pravila i odredjene kazne
ipak mi smo svedoci da u ogrezlom drustvu uvek postoji vise zelja za manipulacijom nego realnom stvari ali sta je tu je

sto se tice udruzenja eStart, ili bilo kojeg strukovnog udruzenja u startu bi bilo dobro da se postave visoki kriterijumi za prijem clanstva, kako bi u prvom krugu usao uzi krug ljudi, kasnijim prijemima clanstvo bi se prosirilo ali po preporuci i/ili dokazanim delovanjem

dokazano delovanje bi bilo ono koje prikazuje pojedinca kao internet profesionalca, radovi na profesionalnom nivou, odredjeni cenovnik i godisnji prihod

to je sve ako se pravi drustvo koje ce u godinama koje predstoje da postane neki faktor
e sad to radja i pitanje legalnog poslovanja svakog prijavljenog clana, realno bi bilo za ocekivati da svi clanovi posluju po zakonu ali sada sigurno nije tako
tu ne znam kakvo bi bilo resenje
po meni najbolje bi bilo da se napravi period tranzicije u koji bi mnogi svesno usli i sebi postavili cilj nivoa poslovanja u narednih godinu do dve
kod freelancera takvih ljudi je sigurno malo, sa druge strane postoji gomila ljudi koji posluju po ozbiljnim kompanijama i cije clanstvo se verovatno takodje ocekuje, oni su sigurno i radi postati clanovi svakog drustva koje bi im pored akademske titule dodalo jos koji poen u kompaniji

ja sve ovo pisem cisto razmisljajuci na temu, nisam rad da tvrdim kako bi ja uopste i pripadao takvom drustvu dok ne postanem pravi profesionalac, jesam strucnjak ali profesionalac po mom misljenju nisam. nisam internet preduzetnik, osim komunikacije sa klijentima preko skype-a
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat