Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2007.   #8
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

DakST,

Dizajn je stvar ukusa, tesko da ces igdje dobiti sve iste odgovore tipa super je, recimo meni svjetlo plava boja , neka malo jaca nijansa od neba lezi super i svaki page sa mojim omiljenim bojama pomalo favoriziram. Ono sto nebi bilo lose jest da se pogras malo sa navigacijom , probaj je malo stilizovat, ovako daje jedan kontra efekt od zelje za klikanjem po istoj.

A da se osvrnem malo na ovo koristenje gotovih CMS-ova, plagina, modula itd.. U svijetu postoje milioni ljudi koji zastupaju open source. Koliko god bilo ljudi koji nevole ovakve projekte isto toliko ih ima koji vole. CMS-ovi su napravljeni ili se prave iskljucivo za osobe koje nemaju dovoljno iskustva da sami naprave svoj, ili osobe koje nemaju toliko vremena da bi razvijali nesto svoje. Ja sam takodje jedan od onih koji voli vise imat svoj ruzan neki sistem nego skinut sa neta, od same pomisli da koristim nuke, jomlu ili bilo koji cms aka portal se najezim. Ali sve je to prije bilo dok sam visio po netu i imao vremena na bacanje. Prije neki dan sam dosao u situaciju da zelim imat neki blog i sama pomisao na razvijanje istog je suludna jer nemam vremena. Imam znjanje, imam novac, imam ideju ali jednostavno 12 sati radim svaki dan i pokoji sat imam za sebe navece tako da u tom slucaju ostaje jedino neki open source projekat. Ja sam se odlucio za wordpress necu vam pricat zasto. I ujedno to je prvi put da koristim neki totalno gotov proizvod.

Koristenje CMS-a mozemo zamjeriti nekim ozbiljnijim igracima ili projektima, nekome ko zeli da profitira od samog a pojedincu koji je napravio page da bi imao svoj prvi page nemamo sta reci.

Ono sto nije lijepo jest koristiti neki CMS a izbrisat sve podatke o istom iz futera tj hvalit se da si sam to razvio a u ovom slucaju to nije slucaj.

Kako god drugar vjerujem da tek ulazis u vode web razvoja, pa kako god zelim ti puno srece, ono sto bi ti ja preporucio jest da eksperimentises, samo tako ces postici neki cilj. Recimo ja imam jedan page koje je ektra posjecen, i postoji vec 4 godine al jos uvjek je za mene samo eksperiment, tj ucim se na njemu, testiram itd.. Jest da uleti i koja para ali necemo o tome. Sve dok je to HOBI dobro je, kada preraste u novac stvari se pocinju komplikovat.
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat