Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 09. 2008.   #2
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao vladv Pogledajte poruku
Interesuje me na koji je nacin je najbolje raspodeliti css fajlove za vece sajtove, npr neki poveci community sajt.
Malo je nejasno pitanje, kako misliš "najbolje"? Da li hoćeš da ti bude sve lepo na oko ili pitaš kako je najbolje da bi se sajt što brže učitavao?

Ako je ovo prvo onda ne znam odgovor, a za ovo drugo znam. Svaki novi CSS fajl znači i dodatnu konekciju i zahtev ka serveru, dodatni bandwidth, dodatni download, tako da je idealno da postoji jedan jedini CSS fajl.

Naravno sve zavisi i od tvog sajta, pa ako imaš neki ogroman CSS koji se koristi samo na nekoliko slabo posećenih strana, onda je svakako bolje da njega ipak izvojiš u posebnu datoteku.

Postoji i rešenje da su CSS fajlovi razdvojeni na strani servera, organizovani kako ti hoćeš, a da se prilikom slanja klijentu spajaju u jedan CSS.

Poslednja izmena od mileusna : 03. 09. 2008. u 00:47.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat