Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 06. 2005.   #5
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Kada kazem portal opsteg tipa mislim upravo to - mesto gde je zastupljeno vise tema, sajt koji nije samo o automobilizmu, nego pokriva vesti, muziku, filmove, tehnologiju...

Napisao si na primeru B92 da je najvazniji razlog "brdo uloženog američkog kapitala u pozadini". Novac je naravno uvek veoma bitan faktor u svakom poslovnom poduhvatu.

To je samo potreban uslov ali ne i dovoljan. Zasto onda Pink kao verovatno najprofitabilnija TV u Srbiji nema slican portal!? Nemaju para za tako nesto? Njihov sajt samo informise o kompaniji i aktuelnim emisijama i filmovima. Znaci, hocu da kazem da kod B92 nije kapital najbitniji faktor sto imaju tako kvalitetan sajt nego njihov menadzment i clanovi tima koji shvataju znacaj Interneta a to su jos davno shvatili.

Kod nas ljudi Internet shvataju neozbiljno, cak i online svet. Kada ti u offline svetu treba knjiga otici ces u knjizaru i kupices je. Ali i ako mozes da nadjes istu takvu knjigu na Internetu u elektronskoj varijanti po mnogo nizoj ceni ne znam koliko ce se ljudi kod nas odluciti da je kupi. Isti slucaj i sa online kursevima. Kod nas ljudi nisu navikli da nesto placaju na Internetu, misle da sve treba da bude besplatno.

Sto se tice index.hr ne bih se slozio da je Severina zasluzna sto su oni tamo gde su sad. Oni su bili popularni i poseceni i pre toga. Naravno, Severina je doprinela rastu njihove popularnosti kod, kako ti kazes "non-online" sveta. Taj "non-online" svet za mene nije toliko bitan. Sta meni znaci sto ce neki Milisav sa Homolja znati za moj sajt iz novina ako on pored toga sto ne koristi Internet, ni ne zna sta je Internet a i o kompjuteru je samo cuo da je dobro "znati" kompjutere jer se moze lepo zaraditi... Meni takvi nisu ciljna grupa za portal a verovatno ni index.hr Meni je bitno da online svet prepozna portal kao najbolji ili barem jedan od najboljih i sto je takodje bitno da decision-makeri budu svesni toga.

Slazem se sa tobom da kod njih u vecini portala vecinsko vlasnistvo ima jak ISP. Znam za pricu kako je nastao index.hr ali nisam znao da im je osnivac presao u 24 casa. Zar on nije vise glavni urednik index.hr?

Sto se tice njihovog investitora, dobro sto si to spomenuo posto je to isto bitno. Taj investitor ima ako se ne varam 15% vlasnistva. Da li bi ovde neko mogao da nadje nekog investitora koji bi investirao a zauzvrat bio zadovoljan sa 15%? Ne bi. Mislim da ovde ne bi bili zadovoljni ni sa 50%, nego bi trazili 100% a zauzvrat da ti radis za njih ili barem da su oni vecinski vlasnici.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat