Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 10. 2010.   #625
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Dakle, ako ti stvarno misliš da će se ljudi iz Srbije manje kladiti online samo zato što je oglašavanje ovih kladionica zabranjeno, onda...
onda šta?

U ovom postu sam objasnio logiku države http://www.devprotalk.com/showpost.p...&postcount=563

Ne, ne mislim da će se ljudi manje kockati. Potreba za kockanjem je konstanta i zato je to jedan od strateških državnih resursa koje sve države štite (pa i ova naša, kakva god da je).
*** dodato: štite tako što pokušavaju da što veći dohodak građana preusmere na svoje sisteme kockanja (naravno da je nemoguće da to bude 100%, pa nisam ni ja baš toliki moron)

Američki primer je jedan od neuspelih pokušaja državne regulative. Mislim da ova diskusija treba da se zasniva na primerima koji dovode do boljeg obrazovanja, zdravstva, državnih medija, sudstva...a moje lično mišljenje je da država treba da štiti svoje strateške interese a ne da bude pod uticajem korumpiranih pojedinaca. To znači da i ako nisam za ovu vlast, pozdravljam oduzimanje imovine porodici (pre dva dana) koja se obogatila na jednom od strateških resursa, sa tim novcem osnovala svoju stranku i pokušala da utiče na ovo društvo u celini.
Nažalost, i dalje ima puno negativnih primera koje ne pozdravljam

Poslednja izmena od vidak : 08. 10. 2010. u 18:28.
vidak je offline   Odgovorite uz citat