Tema: 3 Steps ICT
Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 02. 2006.   #21
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Da bi se tema vratila na pravi kurs mogao bih izneti par komentara o dizajnu Vaše lokacije.

Prvo, gde pobeže sadržaj headera?!. Vidim zelenu površinu, da li tu treba da ide neka ilustracija koja mi se ne učitava? (To sam prvo pomislio, inače pretpostavljam da ste hteli da ostane prazno.)
Home page je OK. Meni je OK, jednostavno, dopadljivo.
Logo mi je kriminalan. Bleda kopija modernih webdva logoa sa wet floor efektom koji nije najsrećnije rešenje za ovu primenu. Može nekada i bez toga majku mu... Na kraju sam logo mi ništa ne govori o vama, jeste vi papirnica?

Box sa kontakt informacijama; sviđa mi se što stoji tu, ali mi se ne sviđa kako je rešen (tj. kako nije rešen). Slova prevelika, otišlo je u drugu krajnost da je nečitko koliko je veliko.

Skori radovi; Da li se kaže "skori"? Kod nas je "skoriji" pa pitam... ne sviđaju mi se oblici teasera, običan kvadreat ili pravougaonik bi ovde išao savršeno, nema potrebe za eksperimantisanjem.

desna kolona je "slobodna", a uboxali ste glavni sadržaj i ne deluje mi lepo. OK da bude neki intro uboxan, ali zašto sav sadržaj glavne kolone?

Footer ne diše, dajte malo margine.

Generalno... moram pitati Mike Rundlea šta misli o ovome.
Šalim se, slažem se da je on veoma inspirativan i inovativan dizajner, ali ovo mi previše liči na njega i signal vs. noise/37signals dizajn uopšte, tako da bih u "šminkanju" ovog sajta savetovao udaljavanje od ovako eksplicitne sličnosti sa gorepomenutim.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat