Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #34
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mogu li i ja malo daudjem sa offtopic-om? Naime ovde sam tek naisao na ljude koji mi se cine dobri sagovonici.

Administriram uzicki wireless community (nekomercijalna mreza). Hteo bih da napravim lokalni server koji bi obezbedio clanovima mreze email, jabber, personal ftp, personal www i slicne servise. Email i jabber bi se videli i sa interneta (imamo javni IP). Naloge ne bi trebali da otvaraju sami vec bih to ja radio (korisnik bi eventualno mogao da ima mogucnost da menja loizinku).

E sad, ideja je da sve bude centralizovano prema jednoj bazi korisnika, to jest, da na jednom mestu kreiram korisnika, a da mu automatski bude omoguceno koriscenje servisa koji koriste autentifikaciju.

Za moje znanje o Linuxu ovo je preveliki zalogaj. Naisao sam na dosta zanimljivu distribuciju SME server, koja sadrzi skoro sve servise koje bih zeleo da iskoristim i cak su odradili centralizovanu autentifikaciju u dobroj meri, ali jabber je problem. Ne samo sto je nezavisan od user baze nego i dozvoljava da korisnik sam otvori nalog.

Interesuje me da li ima neka dobra dusa koja bi mi pomogla da namestim ovakav server, za slavu ili za pare?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat