Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 02. 2006.   #46
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Onda i pričamo o istoj stvari. Ostaje da vidimo kako ivanhoe radi ovo isto
kul je ovaj JSP...
Mada ovaj tvoj priemr je vise zgodan zbog validacije forme, nego sto je nesto velika usteda oko inserta...a koliko je meni u znanju ni jedan DB abstraction za php4 ne nudi nista na ovu foru...

a sto se tice toga kako ja to radim, ja uglavnom koristim php i mada ima u php-u brdo gotovih klasa za validaciju, ja to obicno radim od slucaja do slucaja, jer mi retko treba vise od 10-tak polja po formi, a za to copy&paste radi posao... a sem toga ionako neka malo slozenija pravila kao validaciju email-a, CC-a ili zip kodova moras da pises rucno...

a sam insert sam vec jednom pisao, otprilike ovako:

PHP kôd:
$err_arr validate(); //validacija forme
if( !is_array($err_arr))
      
$db->insert('ime_tabele'$_POST); // insert 
umesto $_POST moze bilo koji hash kome su kljucevi imena polja u bazi...tvoje java resenje jeste krace i lepse, ali nije to bas tako strasno komplikovano ni ovako...naravno da moram da obradim 50+ polja po formi verovatno bi mi dobro dosao neki Pear DB_Data_Object ili Propel ili vec neka teska artiljerija...


i da se razumemo nemam ja nista protiv fancy DB abstraction layera, bas naprotiv ja bih rado da uzmem da koristim neki dobar (jer ovo sto ja koristim datira jos iz php3 i sigurno moze bolje da se odradi), ali mi smeta kod vecine sto su preglomazni, a pritom pola opcija koje nude mi ne trebaju. Ja bih neki jednostavan, brz, a funkcionalan... koristiti ove postojece na obicnim sajtovima je kao voziti porshea po beogradu, neces moci da primetis neku realnu prednost, osim sto je fancy i trosi vise..

Cisto kao mali primer moje logike, na sajtu AdoDB Lite mozete da vidite benchmarke koji pokazuju da je AdoDB oko 5 puta sporiji od cistog mysql-a (bez akceleratora, ali to je uobicajen slucaj)... a plus zauzme nekih 700KB memorije samo kad se includuje...to nije bas zanemarljiva stvar, priznacete?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat