Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 02. 2006.   #49
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Odustajem, jer mislim da ne razumes viewe uopste:

Ama covece taj query JESTE view.

Ajd sad da pitam: jesi li pravio view u nekoj bazi? Nisi. Da jesi, znao bi da je to sto si otkucao, taj query, isto ono sto bi otkucao u nekoj bazi i sacuvao tamo kao npr. "view1". I onda mozes recimo SELECT * FROM VIEW1 WHERE..

Inace, kod mene je 22:15, bice da si ti umoran
Možda ja ali možda i ti . Naravno da znam šta su views, na to sam i mislio ali očigledno se ne razumemo. Hteo sam da upitam šta ti dobijaš time što definišeš posebno relacije da bi generisao view-ove na koje potrošiš više vremena, pa onda ih koristiš tako "definisane" u odnosu na jednostavno izvršenje querija. Ne vidim nikakvu uštedu.

Vidi, one jednostavne query-je ja obično nazivam "hleb i mleko". Zato sam i pravio klasu koja će da mi taj proces automatizuje. Sve što je iole komplikovanije (obično i gotovo isključivo su to SELECT) mora da se piše ručno. Ono što pokušavam da kažem da ne postoji način da se proces automatizuje, najbolje što možeš je poluautomatski, znači jednostavno - automatski, komplikovano - ručno. Samim tim pada u vodu cela priča o automatizmu čitavog procesa. A izvlačiti čitav arsena teške artiljerije zbog "hleba i mleka" po meni nije optimalno rešenje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat