Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 12. 2006.   #9
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Ja se u ovakvim situacijama sjetim Madonne, Sama Waltona i Billa Gatesa koji su napravili najviše para u svojim industrijama, a niti su krenuli prvi, niti su posebno poznati kao inovatori, već samo udri eklektički copy/paste najboljeg od drugih, jaka ekipa i što više rada, rada, rada...

Citat:
Sada je situacija mnogo teža, postoji jako dobra konkurencija i što je važnije - razrađena konkurencija (ni sada mi nije jasno kako sam propustio da pronađem taj sajt).
Ovo je definitivno trenutno najveći problem za sve nas koji bilo šta započinjemo danas na Webu. 2002/3 i ako je bila konkurencija, bila je tanka u nekom ili svim "mojim" faktorima uspijeha na Webu (brending, marketing i PR, interfejs dizajn), pa je kudikamo postojao veći manevarski prostor. Danas to sve više izčezava. Ono što ljudi kaže, komjuniti je čudo. Samim tim, ono što je Pepsi uradio Coca Coli, samo marketing i PR, bolji odnos prema kupcu i pokoji udarac ispod pojasa
Što se tiče originalnog pitanja, mislim da treba okušati sreću i ući na to tržište, pogotovo ako postoji dobar biznis model

Evo ovih dana pregovaram da ulazim u neku priču (doduše sa osiguranim tuđim parama) gdje imaju tri dosta solidna i perspektivna igrača, tokom sledeće godine ulazi četvrti koji je jak ko crna zemlja i sad mi peti tu da se pojavimo Ali šta je tu je, ko ne riskira, taj ne profitira
mungos je offline   Odgovorite uz citat