Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 12. 2013.   #10
zlukic
novi član
Na probnom radu
 
Avatar zlukic
 
Datum učlanjenja: 21.02.2009
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 15
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zlukic is on a distinguished road
Default

Sajt na kome sam webmaster imao je povecanje prometa sa googla za 3% u odnosu na prosli mjesec.

Za posljednjih godinu dana mjesecno je googl slao oko 10% vise posjetilaca u odnosu na prosli mjesec. Samo je u novembru to malo stalo i palo na 1% dok je u decembru nastavilo da raste.

Mi smo radili na brendiranju i poboljsanju sadrzaja sajta, a usto smo povecali dinamiku osvjezavanja sa novim clancima i drugim sitnicama.

Jeste da ovisimo o googlu ali nasa direktna posjeta je ista koliko je od pretrazivaca. Kad se tu dodaju i socijalne mreze omjer je skoro podjednak.

Ono sto direkno utjece na posjetu je i brzina odziva sajta i koliko je potrebno da se ucita stranica. Konstantno smo radili na smanjenju potrebnog vremena ucitavanja svih stranica. Primjetio sam da kad napravimo veci pomak za izvjesno vrijeme googl nam pocinje slati vise posjetilaca.

Mozda da probas koristiti CDN i to zna da popravi posjetu. Vidi da li ti sta moze pomoci cloudflare.

Najvise sta utjece na posjetu sa pretrazivaca je njihova procjena koliko je tvoj sadrzaj koristan. Ako stavljas dobro osmisljen sadrzaj koji ima jedinstvenost (autorski pecat) onda se nadaj i dobroj posjeti. Ovo je dugorocna strategija koja daje ozbiljne rezultate i tu se moze vec govorti o milionskoj posjeti na mjesecnom nivou.

Poslednja izmena od zlukic : 26. 12. 2013. u 00:00.
zlukic je offline   Odgovorite uz citat