Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 11. 2006.   #1
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Thumbs down Zaštita podataka od pada sistema

Postoje trenuci kada normalne mere zaštite podataka zakažu. Danas su mi sadržaji nekih fajlova "pukli" (fajlovi imaju ok veličinu ali su napunjeni 0x00 bajtovima).

Interesuje me šta preporučujete za povremeni (3-4 puta dnevno) backup određenih foldera a da podržava history (pada mi na pamet svn). Bilo bi lepo ako može da radi inkrementalni backup i da je relativno jednostavan za upotrebu.

Mada, mislim da je pristojno osiguranje da ugasim write keširanje za HDD. Pitanje je koliko je to usporenje u radu


Pažnja! Sledi rant...
Danas sam poželeo da iskopiram jedan DVD u image pomoću Nero-a. Inače uobičajna akcija je dovela do veoma čudnog zamrzavanja računara - mogao sam da se krećem među pokrenutim aplikacijama, ali nisam mogao da pokrenem ništa drugo (ni task manager pomoću ctrl+alt+del).

Probao sam da ugasim računar normalno (na power dugme). Sistem je krenuo da se gasi, ali se ovaj put potpuno smrzao (nije reagovao na sistemske interapte - num lock na tastaturi).

Nakon fizičkog reseta sam otkrio da su mi koruptirani fajlovi za RSS Bandit, Trillian i FireFox koji su u tom trenutku bili pokrenuti.
Podaci i podešavanja za njih su izgubljeni.

Oporavio sam (čitaj: ponovo konfirurisao) bandita i Trillian, sad upravo konfigurišem i FF.


Izvinjavam se na podužem unosu - morao sam da skinem kamen sa srca
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat