Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 04. 2008.   #5
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

$lines = file('http://www.google.com/');

Ovo radi tacno sta tebi treba. Ucitava taj HTML u niz, liniju po liniju, samo iteriras po nizu.

Ne zaboravi da je new line znak razlicit na razlicitim OS-ovima ... Imas recimo PHP_EOL konstantu koja vraca end of line za OS na kom se PHP izvrsava, al u tvom slucaju ti ne mozes da budes siguran na kom OS-u je napravljen file koji citas.

Citat:
Originalno napisao misko_ Pogledajte poruku
pa mislim da mi je glupo koristiti regularni izraz ili stristr funkciju, jer bi one morale svaki put proci kroz cijeli tekst stranice da bi izvukle ono sto meni treba ...
Mozes ti da primenjujes regularne izraze i liniju po liniju, iako ako taj tekst nije al bas velik ne znam zasto bi to radio. A ima i nacin da jednim regularnim izrazom pretrazis ceo tekst, pogledaj preg_match_all

Citat:
Originalno napisao misko_ Pogledajte poruku
ovaj kod mi se nikada ne izvrsi, ja znam da je to zbo toga sto sadrzi znak "đ", pa me zanima da li se u PHP-u, ovo moze ikao uciniti, tj. da li strstr moze imati za ono sto traži i ova slova "šđčćž" i kako ?
Za ovo ti trebaju f-je koje uzimaju u obzir character encoding:
Multibyte String Functions, recimo mb_strstr
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat