Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2006.   #9
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Da ne otvaram novu temu, konkretno me zanima da li ima nekog na adsl-u kome veza puca neko vreme konstantno pa onda radi normalno...? :-(
EUnet optuzuje telekom, sto je i logicnije jer mi puca link a ne veza sa EUnet-om, a telekom optuzuje da je EUnet kriv. Zacarani krug. Konkretno objasnjenje im je da domaci ISPi zakupljuju manje portova od broja korisnika (sto mi je ultra nelogicno, jer bi onda neko stalno bio offline- osim ako se rasporedjuje pa se zato desi da kada dodje na mene red da budem offline nemogu da se konektujem po sat vremena nekad i vise), i to im je adut da predjem na njihov adsl jer su ultra mega giga super intergalakticki bolji od svih drugih.
Drugo objasnjenje im je, posto problem nije od racunara do uticnice u zidu (a njihove bandere naravno rade kako treba), da je problem u instalaciji u kuci.

Ne znam zasto sam ovo napisao morao sam da iskalim bes ovo traje vec godinu dana svakih par meseci jos od usb modema koji sam jedva izvojevao bitku da ga nateram da mi radi i na slacku (dodatno nerviranje) i sad kada sam uzeo ruter i switcher i 4 racunara u kuci su mi povezana na net opet se desava ista prica... U telekomu nece slucajno da se potrude da saznaju problem vec samo pokazu prstom na eunet, a EUnetu se usijao telefon koliko sam ih zvao za ovih godinu dana... i uvek satro - `Jedini ste koji ste nas zvali za takav problem`, jos ja ispadnem budala. Kao u logovima se vidi da ste vi gasili link. Sto bih ja gasio link? I onda sledi posto svaki put je druga osoba u teh podrsci prica iz pocetka, a jel ste pokusali da resetujete ruter? Jeste? Ajmo mi to ispocetka da pokusamo, aj pokusajte direktno u zid da utaknete bez da prolazi kroz switcher. I na kraju, `mora da je do kablova oni vam ne valjaju`, ama ljudi zamenio sam kablove imam 4 racunara na 3 prikljucka u kuci i ista prica gde god da prikacim ruter... A, onda mora da je do instalacije ili do telekoma, kontaktiracemo telekom pa ce otkloniti kvar u toku narednih dana. `Dobro hvala vam dovidjenja...`. Posle `par` dana dobijam poziv kao sve je u redu nema sta da se brinem kvar je bio na profilu u centrali i sada je sve u redu. Ja odusevljen dolazim kuci, pogledam ruter, nema linka! Mislim.. smesno je koliko je neozbiljno ;-))
Ako je neko imao slican problem... Slusam

Jedva cekam da dodje neki drugi tel provajder da pruzi konkurenciju telecowu i da batalim poslovanje sa neozbiljnim ljudima
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat