Tema: Zimske gume
Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 12. 2010.   #20
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Nije bilo koju, Michelin su obično najbolje po performansama i dugotrajnosti, tako da treba gledati i isplativost investicije, ako voziš zimsku ljeti i obrnuto možeš je baciti.
Najbolja guma je nova guma u svakom slučaju. Gume sa Istoka su obično trvrđe.
Pa gde sam ja rekao da treba zimske gume voziti leti ili obrnuto?!! Zimske gume su zbog svog specificnog sastava (koji je drugarica clanica lepo objasnila) mekse i idealne za koriscenje na temperaturama ispod 8C, preko toga se jako trose a po nekim testovima pokazuju i losije performanse.

Ono sto sam ja rekao bilo je da je bolja i bilo koja zimska guma (i to sve 4) nego i najbolja letnja. Dakle bolje da nabavi 4 Wintere nego da ima i najskuplje letnje. Takodje mislim da i 2 Alpine u kombinaciji sa 2 letnja Michelina/Dunlopa nije tako dobra ideja.

Inace po pricama drugih ne bih se uopste slozio da su Wintere lose, mislim da su i one solidne (after all Micheline se takodje pravi u istoj fabrici) ali ih nema za svaku dimenziju guma, sto je mozda slucaj ovde.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat