Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 02. 2007.   #3
Aleksandar Mitić
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2007
Poruke: 47
Hvala: 2
10 "Hvala" u 4 poruka
Aleksandar Mitić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Aleksandar Mitić
Default

Nikakav latin ne dolazi u obzir. Pazio sam od početka.

Ok, evo scenarija. Uploadovan je sajt na beotelu sa localhosta. Na localhostu nisam imao naša slova ali sam znao da ću ih imati na beotelu jer sam proverio prethodno. Sve je bilo u unicodu i na localhostu sam imao naša slova iz phpmyadmina. Istekao nam je hosting i prebacili smo se na host011 (koji ima 4.1. mysql). Sve što je moglo da se setuje na unicode, setovao sam . Onda sam uradio back up sa localhosta i prebacio sql kompatibilnost na 4.1. verziju. Napravio sam bazu na novom serveru, uradio import, i tu kreću moje muke. Tabele više nisu u unicodu, polja takođe, ode sve u... Latin swedish ... Ja ponovo promenim sve u unicode i svaku kukicu prepravim tj. editujem celu bazu, gotovo 70% sajta, prepravim na naša slova ponovo. Ok, opet neće. Sve radi kako treba sa html-om, ali me php stranice zezaju. Phpmyadmin i dalje vraća naša slova i sve je ok odatle. Zašto mi sajt ne daje ispravna slova? I zašto je radilo na beotelu to nikako da skontam. Sve sam setovao na unicode i prepravio od nule ponovo, ali i dalje neće. Probao sam ovo ali nema efekta. Jel je moguće da to više nema veze sa mysql-om? Možda lupam, ali mi ne pada na pamet gde grešim.
Aleksandar Mitić je offline   Odgovorite uz citat