Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2005.   #28
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Malo neobavezne rasprave nije loša stvar, a i bilo bi malo čudno da svi imamo isto mišljenje, zar ne? Različita mišljenja su valjda dobrodošla i ne treba odmah karakterisati raspravu kao "još jedan advocacy". Bilo bi samo lepo da se stavovi potkrepe i činjenicama, a ne sa "rekla-kazala".

Ilija,
ti sam započneš "advocacy", a onda kažeš kako za isti nisi zainteresovan. Pa šta je ovo ako ne klasično trolovanje:
Citat:
NIXA, ako si mislio da koristiš C# za web razvoj samo napred Samo ćeš nasmejati ljude koji bar malo znaju o .NET platformi. ASP.NET? Ring any bells?
U čemu je problem sa korišćenjem C#/ASP.NET kombinacije za web razvoj? Meni se čini da ti ne razumeš neke osnovne stvari vezane za .NET pa otud i takvi komentari.

Primeti da niko od učesnika ovde nije rekao ništa loše o Ruby sa tehničke strane, već da je jednostavno loš izbor zbog mnogo drugih stvari.

A komentarisati neku tehnologiju (npr. .NET) samo na osnovu nekog iskustva sa nekim ljudima je neozbiljno (dakle, ne na osnovu tehničkih argumenata). Ja lično nisam primetio da je .NET precenjen ili da su programeri prepotentni - naprotiv, .NET je prilično čist i jednostavan za programiranje, te ne vidim kako bi neko mogao da se uzdiže zato što programira u istom. Jedna od poenti kod dizajniranja je bila upravo da se stvari olakšaju: razdvojena prezentacija od logike (ASP.NET), čistiji objektni model, upravljanje memorijom, deployment..
Ne vidim kako bi se neko uzdizao sa stvarima koje izuzetno olakšavaju rad.

Citat:
mungos
Ja nisam programer, ali sticajem okolnosti često sam s njima u dodiru. Što se tiče Web developmenta, .NET developeri su ono najnajufuraniji... prosto nevjerovatno.
Vidi gornji pasus.
Citat:
PHP developeri su bjedno plaćeni
Što je možda i prednost za klijenta..
Citat:
.NET su precjenjeni i prepotentni
Ma..
Citat:
Python je hakerska igračka
Pre bih rekao da to vredi za Perl. Ne kažu džabe da je to "write only" jezik A i onaj Eckel, rekao bih da je sve samo ne zainteresovan za "hakeraj".
Citat:
C je hardcore makljaža
C ima svoja područja primene gde blista, a "hardcore makljaža" je baš ono što je tamo potrebno. Jedan alat ne rešava sve probleme, pa tako ni C.

Pozdrav
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 11. 2005. u 00:48.
degojs je offline   Odgovorite uz citat