Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 09. 2008.   #53
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

Ovaj se thread stvarno razvukao, iako koliko ja vidim malo je ljudi stvarno odgovorilo na pitanje koje je postavljeno.

Zadnje 3 godine, 1 mjesec i 26 dana od kako sam zaposlen(prvi posao); mislim da ne moram objasnjavati kao mi je kada pamtim svaki dan od kada sam se zaposlio :-)

Radim na Solarisu(od 8 pa sada do 10) sa C++, C i shell scripte, radi se o software koji služi za transformiranje CDR-ova(Caller Detail Record), nešto što je jako bitno za telekomunicakije, znači za naše mobilo telefoniranje.

Kod sam pisao, vjerovali ili ne jedno vrijeme u vi.
Poslje radio u emacs-u.
Sada sam u PSPad-u i vi ako treba nešto direko preko shella izmjeniti.

Meni je u samo poslu programiranje najgore to što, mi se često znalo dogadati, pogotovo u početku i dok je veći presing da i kada završim posao razmišljam o problemima koje treba riješiti.
Neznam kako drugima ali meni to nije drago jer ipak nisam plačen po poslu koji obavljam nego po vremenu koje provedem u uredu, žalosno ali istinito.

Pisao sam i user manuale, razne vrste interne dokumentacije, radio procijene za nove feature, sve i svašta.

Nije mi dago kada ljudi misle da je posao programera sjedenje pred kompjuterom i lagano piskaranje i da je bauštel(fizički rad na građevini) teži.
Jer naradio sam se ja i fizički u životu i mogu reći da mi je fizikalija dosta lakša, ko kaže da je programiranje lakše, taj po meni onda nije nikada ni radio programiranje.

Kada uvatim vremena i volje, onda znam gledati(istraživati) i druge tehnologije, napisati nešto u PHP-u, zadnje sam gledao web2py što mi se isto jako svidjelo, ali mislim da je bolje sa djagom se igrati nego sa web2py.
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misko_ za poruku: