Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 04. 2006.   #77
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Dakle, ako ću praviti "sajtiće", ako će mi neko prići sa pričom da moj način programiranja ne valjda i da treba da se prilagođavam načinu rada koji sam prevazišao pre dve godine bez dobrog razloga itd onda neka hvala. S druge strane ako će mi biti ponuđeni zanimljivi projekti koji podrazumevaju korišćenje zanimljivih tehnologija za platu s kojom se može normalno živeti (ne treba da bude ništa ekstra) onda nema nikakvih problema.
Dragi moj Ilija, ja ni u jednom trenutku nisam aludirao na moje iskustvo sa tobom, ali si me ti sada podsetio. Ti si jednostavno bio totalno krut po pitanju bilo kakvih "prilagodjavanja". Ako se ukljucis u nesto sto se razvijalo 3 godine, ne očekuješ valjda da se projekat prilagodi tebi umesto ti njemu? Koliko bolji razlog treba da bude? To što si ti "prevazišao" je tvoja stvar. Ako si prevazišao "sajtiće", odlično - daj ih meni. Ja ih i dalje odrađujem za 2-3 dana i od tih sajtića, koji sam do sada uradio preko 100, zaradio sam polovinu stana.

Što se tiče "valja-ne valja" način programiranja, tu isto imam mnogo toga da ti kažem (a već sam ti par puta i rekao), ali neću sada da gušim druge, a i to nije tema.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Koliko vidim iz navedenih postova jedino Dinketu trebaju iskusani i formirani developeri od kojih će se posle početnog prilagođavanja očekivati maksimum. Bluesmanu treba neko ko tek počinje, ali je vredan i spreman da se prilagođava. Bocciu bi trebao neko iz srednje lige, ali da mu ne traži 2000e platu
Pa i meni su potrebni dobri programeri, samo što na žalost većina takvih imaju stav kao ti "ja sam to prevazišao". I ako ne traže 2000 eur start, onda kao krenu da rade pa okrenu glavu posle mesec dana jer valjda misle da je to što rade "prevaziđeno". Onda sam se okrenuo početnicima, silom prilika, i nadam se da ću naći nekoga koji bar ima radne navike, a ja ću mu pomoći oko programiranja.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Off Topic: Za prilagođavanje načinu rada: prilagođavam se uslovima koje imam, projektu i timu koji radi na njemu (kad radi tim, a to je retko). Svako ko je rekao drugačije nije rekao istinu. S druge strane, ne otipusujem napredne "igračke" koje mi omogućavaju da uštedim par dana ili da skript kasnije bude lak za proširivanje samo zato što su "sporije" ili "fancy".
Ja tvrdim da se ne prilagođavaš, čak mislim da se jako slabo snalaziš čim nisi u tvom "envoronment-u", a po meni tvoj osnovi problem je što se previše oslanjaš na "igračke", odnosno celi sistemi su ti u stvari kompilacija "igračaka". Čim dođe "čika" i odnese "igračke", ti ostaješ "uplakan" (figurativno). Da ne misliš da te nešto prozivam, naprotiv, samo što, osim Damirovih postova u ovoj temi koje se i dalje trudim da razumem o čemu govori, tvoji postovi mi nekako uvek bodu oči. Sorry, jbg.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat