Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2009.   #146
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

znam, kasnimo za svetom, ali ono sto me brine je sto ne smanjujemo tu razliku... cak mislim i da je povecavamo.

primer, uporedi situaciju iz 2000-te i ovu sada.
ja se dobro secam, mnogo vise se surfovalo po domacem webu, iako je bio mali, imao si par poznatih sajtova na koji su svi isli... ES, Serbiancafe, itd...

onda je dosao web 2.0, koga mi nismo docekali spremno... i strani sajtovi su preuzeli dominaciju.

da, niko te sada ne sprecava da napravis nesto novo i bolje, ali se bojim da su ljudi vec otisli sa domaceg web-a.

nisu krivi oni, vec mi.
znam da je youtube i FB povecao broj internet korisnika u Srbiji, i povecao brzinu net-a.

ali bi mnogo lepse bilo da su to uradili domaci sajtovi.

kada bi na 24h nestao FB i myspace - potpisujem da bi poseta domacim sajtovima bila dva-tri puta veca tog dana.
pa prostom matematikom mozes izracunati da je veca poseta = vise novca = veca mogucnost u investiciju [recimo platis svoje programere] = brzi razvoj domaceg web-a = vise para u nasem dzepu.

sve sto pokusavam da objasnim je zasto vise forsiram domace [apropo diskusije o patriotizmu ].

odem danas na myspace [posle 100 godina], i vidim domace reklame tamo.
bilo bi mi draze da je taj novac uplacen domacim sajtovima, koji bi taj novac ponovo investirali u domaci web.

ako nam je finansiranje velikih stranih dzinova ok - onda ne trebamo uopste ni da pricamo o razvoju domaceg weba, vec da nastavimo da spavamo... pa kada shvatimo da nam ti strani sajtovi uzimaju 80% zarade - bice kasno uraditi bilo sta.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 03. 2009. u 17:30.
Peca je offline   Odgovorite uz citat