Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2009.   #150
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ne bas protekcionizam
priznajem, preterao sam sa izjavom da bi voleo da FB propadne [Bizinger je to u lepsoj formi rekao - da bi voleo da FB nije toliko popularan ]

osnovna moja zelja je da umesto velikog googla imamo bar jos jedan jaci pretrazivac [pa ne mora da bude ni domaci].
priznaces, kada otvoris Analytics i vidis da ti Google generise 70% posetioca - nije bas prijatan osecaj kada pomislis koliko zavisis od njega...

Eniac je dobro pitanje postavio pre mesec dana, sta ce biti ako/kada velikog Googla vise ne bude.

velike strane firme imaju prava da ulazu u sta hoce... ne sporim.
ali bi mogli veci deo tog kolaca da zadrzimo u zemlji, kada bi imali razvijenije domace sajtove.

gasenje FB-a sam samo spomenuo da bih rekao kakav bi efekat to izazvalo, skocila bi duplo poseta domacim sajtovima, sto u prevodu znaci "ljudi su otisli sa domaceg web-a, jer nismo uspeli da im ponudimo nesto kvalitetnije".

ja samo kazem da je zalosno sto strani servisi preuzimaju [sve vise] dominaciju, i da je opasno sto sve konce drzi jedan pretrazivac [koji god to bio].

a nacin da bar nesto ucinimo po tom pitanju je forsiranje domacih servisa, razvoj konkurencije.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 03. 2009. u 18:51.
Peca je offline   Odgovorite uz citat