Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 04. 2009.   #4
vvuja
novi član
 
Datum učlanjenja: 14.04.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
vvuja is on a distinguished road
Default

Pozdrav misk0,

Da, jasno mi je da izmisljam toplu vodu, ali palo mi je na pamet da bi to u nekoj bliskoj buducnosti mogao da pocnem da radim. Naravno nisam imao sve informacije pa sam zato bio slobodan da postavim info odnosno pitanje na forume i da sacekam neki reply od ljudi koji su malo duze u tome.

Za betamax nisam znao, sada prvi put cujem, tako da cu sigurno od ideje odustati, mada sto da ne, mozda napravimo nas betamax. Kolike su to male pare koje betamax trazi, jer postoji opcija da se asterisk trunkuje na neki sistem koji dozvoljava zvanje fiksnih i mobilnih telefona.

Probano je vec za nekih 5-6 test korisnika i svi su bili sa razlicitih provajdera. Oni koji su imali 128kbit/s uploada i koji su koristili g711u za koji znam da je zahtevan mogli su potpuno normalno da pricaju i da pritom ne rade nista drugo na Internetu.

Imao sam jednog korisnika koji je bio iz Zvornika i imao je 64kbit/s upstream i to je naravno seckalo non-stop. Ali i tako smo se culi.

Postoji opcija sa g729 koji uzima jako malo, ali ne znam na koji nacin bih placao licencu i kako jer se placa po kanalu koliko znam.

U svakom slucaju hvala za info, tu sam da razmenimo misljenja, jer je ovo samo ideja za sada. Testirano je na jednom serveru i koliko sam mogao da vidim radilo je ok. Sezam, Beotel, korisnica na kablovskom netu SBB-a, znaci dosta ljudi sa razlicitih tacaka u Beogradu.

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Izvini ako cu biti grub, ali izmisljas toplu vodu koja vec postoji uveliko na trzistu i dostupna je.
Postoji tona betamax klijenata koji za male pare dozvoljavaju pozivanje po citavom svijetu a pozivi izmedju tih korisnika su naravno besplatni. Postoji tona drugih opcija (skype, gTalk, gizmo, msn, ecc.).

A cime ti garantujes da ce se veza uspostaviti pogotovo da ce biti dobrog kvaliteta? sa 128k linkom, g711 je jako zahtjevan cak je to na granici upotrebljivog.
vvuja je offline   Odgovorite uz citat