Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 12. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default ansi RTF -> utf8 HMTL konvertor?

Imam gomilu ansi rich-text fajlova (kreiranih iz Delphija pre 100 godina), a treba mi sad to kao jednostavan html u utf8 enkodingu. Fajlovi su prostog formata, jedino sto imaju paragrafe i boldovan text, po negde markirano nesto u boji. Akoje html problem, moze cak i obican text, samo da se zadrzi formatiranje paragrafa (novi redovi)

Jel zna neko neki alat koji moze ili da u batch modu to sve konvertuje odjednom, ili da moze da se poziva iz komandne linije (pa da mogu da ga skriptujem u petlji da konvertuje fajl po fajl). Ima previse fajlova da bi neko rucno otvarao jedan po jedan..

Moze i neka biblioteka za php, perl, python, ruby, svejedno...


EDIT: znam da ima gomila nekakvih alata, ali ili se placaju, ili mi deluju sumnjivog kvaliteta... a nemam vremena da sad isprobavam 50 alata, pa ako je neko ardio nesto slicno, i moze odmah da mi da link do necega sto sigurno dobro radi, to bi bilo genijalno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 11. 12. 2010. u 15:33.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat