Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 06. 2005.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

E ovaj mess sa redosledom poruka je nastao zbog toga što se resetovalo i vreme na serveru posle reboot.

Što se RAM-a tiče ima ga 1,5 GB - trebalo bi da je dovoljno. Gledam sada i vidim da je load konstantno oko 5, memorija je zauzeta oko 80%.. problem je što se to ne dešava konstantno, recimo load je obično između 0.7 i 1.2 ali od jednom skoči čak i na 30 i onda se lagano vrati na standardne vrednosti. Ako server "preživi" taj skok - onda je OK, međutim dešava se kao danas i juče da "umre". Jednom sam baš gledao u trnutku kada je load rastao, u roku od 20 sekundi skočio je na 200 (verovali ili ne) a posle toga je umro.

Inače server je podesio Prethorian, i on je zbunjen ovakvim ponašanjem. Ja sam čak pomislio da nisu neki "rusi" - oni koje možete da platite da namenski DoS-uju neki server. Ne znam, možda je RC postao ozbiljniji sajt nego što mislim pa se neko obračunava sa konkurencijom. Nemam razumno obrazloženje za ovakvo čudno ponašanje servera.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat