Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 09. 2006.   #24
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mandrak
Pitao sam covjeka koji uvozi izvozi automobile u Evropu ( Toyota Corolla, Toyota Matrix, Ford Focus i td.). Kaze da nema problema, ali treba provjeriti u doticnoj zemlji za svaki slucaj. kako mi je on to objasnio, postoji sluzbena osoba koja pogleda vozilo i izda certifikat ili nesto tako da je doticno vozilo moze voziti u toj zemlji (drivable in that country).
Lepo je to za neke Evropske zemlje, ali mi smo i dalje banana republika. Oni koji vode ovu drzavu (i prethodni i sadasnji i mozda buduci) lece svoje komplekse inferniornosti u predelu reproduktivnih organa tako sto stavljaju sankcije amerima na uvoz njihove robe. Tako je i sa automobilima. Veliki broj dilera je uvozio Focuse iz amerike jer im je tamo cena oko $4000 za mint condition model iz 2000. godine, a ako se uzme odnos $:€, ovde kad se uveze dobices odlican auto za male pare.

Jedan od verovatnih nacina na koji moze da se uveze auto iz USA jeste da ima identican motor kao model iz Evrope pa da se po tabelama uporedi da taj motor podleze Euro 3 standardu.
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat