Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 04. 2006.   #6
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Neznam odakle ovolika fama oko YPN... to je toliko jednostavno.
Yahoo! je odlucio da Overture publisher program ponudi sirokim masama po nepovoljim uslovima (u odnosu na one koji su postojali ranije).

Sto se tice USA... pa to je oduvek bilo njihovo ciljno triziste.
Ako se pogledaju sve Advertising kompanije videce se da sve preferiraju americke publishere, ili makar one cija je struktura posetilaca najmanje 75% americka.

Sve ovo uopste nije cudno, jer dokazano je da G8 (donekle se i kina priblizava u zadnjih godinu dana ali to je idalje veoma daleko kada se gleda procentualno) zemlje imaju najvecu naviku kupovine na internetu, a pored kupovine reklame sa interneta na njih uticu mnogo vise u gradjenju imidza brenda u njihovim ocima (stvar navike i izlozenosti internetu).

Zbog svega ovoga je krajnje logicno da prvih X vremena YPN bude rezervisan samo za to trziste.
Po nekim najavama YPN se nece otvarati za ne-amerikance jos 6 meseci, dok bi se po drugim mogao otvoriti prema nekim clanicama G8 (prvenstveno GB i DE) vec u toku sledeceg meseca.

Imao sam prilike da vidim i da radim sa YPN kada sam radio marketinsku kampanju za jednog klijenta i mogu vam reci da nije nista specijalno... cak sta vise posle toga sam izgubio zelju da otvaram nalog sebi (a imao sam priliku).

Drzite se AdSense, to je moj savet za sada... YPN malo bolje placa ali sobzirom na velicinu trzista koje pokrivaju i da moraju da se fokusiraju na preotimanje Adsense publishera neverujem da ce tako i ostati u buducnosti.

I za kraj jedna info... cak i da se YPN otvori prema svetu nemojte misliti da je toliko lako uci.. kriterijumi su rigorozniji nego kod Googleta.

Toliko
cvele je offline   Odgovorite uz citat