Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2010.   #1
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default Problem sa pravom nad .com domenom

naime posedujemo grafikum .com domen, koji predstavlja kao neki adresar graficke struke, to je moze se reci neki projekat sa fakulteta, apsolutno nista posebno.

e sad kod nas ima firma sa istim nazivom, koja je uvoznik grafickih masina, i kojoj se sad ne svidja sto se .com domen koristi kako se koristi.

domen je bio slobodan, ovo je druga godina kako ga posedujemo, jedno vreme smo hteli i da ga prodamo, no posto nismo, ipak smo odlucili da "parkiramo" taj nas projekat tu gde jeste. Danas sam cuo da smo indirektno kontaktirani (ja licno nisam) i da nam potencijalno preti tuzba, sto koristimo njihov tm, i sto smo u istoj industriji.

Nije mi mnogo stalo do tog domena, ... ali eto opet sam ulozio neko svoje vreme u to i jednostavno ne zelim da ga predam ikome bez nadohnade.

Interesuje me Vase misljenje, i saveti. Sajt se hostuje na DH, i samim tim server nije u Srbiji.

Ne razumem se u ovo i voleo bih da mi neko objasni. Ali smatram da imam apsolutno pravo na domen.

Vidim da su se za .rs domene spominjale arbitraze i slicno, ... kako to u ovom slucaju ide.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat