Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2011.   #17
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao centaur Pogledajte poruku
To nije nikakva devijantna pojava niti ludilo. To je ključni faktor većini kupaca, što na našem što na razvijenijim tržištima.
TVRDIM da je devijantna pojava, jer je nebulozno i nigde u svetu ne postoji 'niški slucaj' da prodas laptop od 500e, a zaradis 300 din.

Neznam sa kim razgovaram, niste se predstavili. Iz ovog pisanja da Vam verujem na rec da imate webshop.
Imam tri pitanja (i izvinjavam se ukoliko su neugodna):

1. Mozete li nam reci o kom se webshopu u vasem vlasnistvu radi. Sobzirom da kazete da imate PIB, znaci da nije u sivoj zoni. Mozete, ukoliko zelite, da otkrijete identitet, pa da otvorimo diskusiju: 'eShop - one man show', ili organizovana prodavnica sa sluzbama koje bi trebalo da ima, imajuci u vidu da ne prodaje kablice, vec pored kablica i nesto ozbiljnije - recimo potrosacku elektroniku.
2. Koliko dugo poslujete ?
3. Sta se desi kada ne prodate kablic, nego recimo racunar ili monitor, on se pokvari ili neispravan bude u startu, kupac ga dobije neispravnog, pozove se na zakon o zastiti potrosaca i trazi da mu isti zamenite? Ali, molio bih -iskren odgovor.
Mi menjamo odmah: 'glavu za glavu' (i na kupindu se, cini mi se desio jedan ili dva slucaja - to je online prodaja), jer imamo na lageru; ovlasceni smo servis za mnoge brendove, pa i popravljamo odmah, kupac dobije ispravan uredjaj isti sat/dan natrag
--------------------------------


Citat:
Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.
Ovde je velika zabluda. NISTA nije isto izmedju ovakvog nacina rada kakvog Vi navodite:
Citat:
Fiktivni primer:
Ja imam samo web shop, nemam nikakv lager, nemam ni prodavnicu, ni radnike. Imam kancelariju i radim samo ja.
..... i nacina rada kakav, recimo, imamo mi.

Kada bi se kupac rukovodi BILO CIM drugim OSIM cene, na PRVOM mestu tu podrazumevam upravo SIGURNOST kupovine - sta mislite hoce li se opredeliti za varijantu prodavnice kakvu VI zastupate ili za recimo nacin rada i poslovanja kakav ja pominjem (imamo zaposlene radnike u knjigovodstvu, u maloprodaji, magacinu i servisu).

I moram jos jedom da Vas citiram:
Citat:
Priča da je najniža cena devijanta pojava ili neko ludilo nema smisla.
U vremenima koja dolaze, mada sigurno ne tako brzo, web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, upravo zbog niže cene.
Za 'devijaciju' ste odgovor dobili u prvoj recenici.
I drugi deo:
U vremenima koja dolaze web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, ali NE zbog NAJnize cene kako VI navodite, i NE webshopovi kakav VI opisujete - 'ONE MAN SHOW', vec Webshopovi - dobro organizovani i sa zaposlenim ljudima, zakupljenim prostorom, i registrovanom firmom.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 19. 10. 2011. u 15:40.
stecko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" stecko za poruku: