Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2011.   #18
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!! To dugorocno gledano nikom ne ide u prilog, ni kupcu, ni prodavcu.
Gde je tu kvalitet ponudjenoh, usluga, tehnicka podrska, sigurnost kupca (novi zakon o zastiti potrosaca) da nece biti prevaren, ili da ce u slucaju greske ta ista grska cija god da je biti ispravljena na obostrano zadovoljstvo (i kupac i prodavac).
Iako razumem o cemu ovde govoris (mislim na sve postove) i slazem se sa poentom, mislim da stvari ovako ne treba generalizovati i da moze biti neretko da veca cena ne znaci bolju, kvalitetniju i pouzdaniju uslugu.

Navescu svoj primer, ali bez konkretnih imena.

Pomenuo sam u prethodnom postu da sam pre par meseci uzimao jedan laptop. Taj laptop u webshopu samog distributera je kostao 650-700EUR manje, kao i u zvanicnoj prodavnici za tu robnu marku, od nekog web shopa (tacnije 2 rekao bih sada vec dosta poznata) koji od tog istog uvoznika i nabavljaju robu (mislim da imaju i offline prodavnice u Bg, nisam siguran). Na stranu sto oni hoce da se ugrade 700 evra za nesto, ali to je druga prica.

Iskreno, prodavci/radnici/koji god da su, sa kojima sam se cuo iz prve dve firme su bili 20x ljubazniji i spremni da te saslusaju i da ti udovolje. Jedan radnik iz jednog od druga 2 web shopa je bio toliko neljubazan, kao da ja njemu trazim pare, da i da je tamo cena bila 500 evra manja ni bih kupio kod njega. Zasto? Zato sto njihov pristup, telefon na koji nikada ne mogu da ih dobijem, email na koji ne odgovaraju + kljucno, mnogo visa cena, mi govore da sa takvim ne treba imati posla. Elem, bilo koji webshop novi koji se otvori, najnormalnije je, kod nas tek, a i u svetu, da kupce privuce nizom cenom. Dakle, mislim da je situacija kod nas veoma slozena i haoticna, da bi mogli tek tako da izolujemo one ili ove i strpamo ih u isti kos. Vrlo zamrseno klupko.

Inace u svetu, mislim pre svega na US, ima n kvalitetnih webshopova koji prodaju istu robu i 40-50% jeftinije od svoje konkurencije. Pa se onda "promene", pa onda ovi drugi imaju neku akciju ili sta vec. Tamo mislim da i ogroman procenat ljudi kupuje bas po reperu "cena", posto svi nude istu robu i manje-vise istu podrsku. Ali opet nema smisla uporedjivati njih i nas, gledajuci situaciju u kojoj je zemlja/privreda/i sve ostalo.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat