Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2007.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default Mobilni telefoni - operativni sistemi i marke

DPT nije devPHONEtalk, ali prethodne (2?) teme o telefonima sam sa interesovanjem otpratio, a sudeci po komentarima i ostali

U principu, ja sam skoro pa vec odlucio sta cu uzeti, to ce najverovatnije biti Nokia E. Sad, od para zavisi da li cu ici na E50 ili na E70, uglavnom zbog WiFi-ja.

Ono sto mene interesuje je neko uporedjenje OS-ova. Pretpostavljam da ima i vas koji ne gurate Symbian, te bih molio i jedne i druge neka iskistva.

Recimo, jel ima ko:
http://imcosys.com/html/smartphone1.html
ili mozda neki inside info o http://www.openmoko.com/

Od aplikacija meni bi bio bitan dobar mail client(1), podrska za neki jezik koji znam (php, ajd moze i perl, ako ne onda mozda i nateram sebe da naucim python, ili nedaj boze javu ), zatim cron jobs ...
Zasto ne i GPS - uradis aplikaciju koja se startuje svakih 30s i proverava gde si - kad vidi da si u samoposluzi odma' pocne da pisti: "kupi najzad toalet papir!!"
Inace, u pocetku sam hteo WiFi, ali sam kasnije srezao budzet te cu izgleda morati toga da se odreknem ...

Sto se tice kamere, nije mi bitna i ukoliko je model nema i cena mu je manja zbog toga - bice mi veoma drago (recimo E50 ima modele sa i bez kamere - fino, samo sto svi ovde prodaju model sa kamerom :P )


cena ..
hm, pa poceo sam jednostavno - kupini nesta da zamenim sadashnji koji vise ne radi skroz ok
zatim citao malo DPT i ipak uspeo da sebe odgovorim od fansy phone-a. Ipak, kasnije se vidim sa prjateljem koji ima nokiju 6600 i lepo shvatim da je ipak to vrlo fino imati. I odlucim kupiti takvu, kao najjeftini simbijan. Da, ali ne. Njega nema novog, a stari ne bih.. zato se budzet povecavao, pa zatim zelje i requirements, pa zatim budzet i stigao sam do mini laptopa
sleteh na zemlju i resih da ne dam vise od 300E za phone. E50 je verovatno moj buduci phone, ali sam onda video taj imcosys-os phone sa WiFi, touchscreen-om i ostalo za oko 350$.

Zato, resih da pitam opet ovde, mozda ima jos poneki dragulj za koji ne znam.


Ne zamerite, i podelite

1) - dobar = slican klasicnim desktop klijentima - mogucnost povezivanja na vise servera, vise akaunta ... (ne znam kakwo je stanje kod telefona pa naglasavam)

edit:
a, da, bitno je da JAKO vibrira - u guzvama, na sastancima, negde drudge, cesto drzim phone na vibracijama i .. ne 'cujem' kad mi neko zvoni
takodje i jaci zvuk ne bi bio na odmet

edit2:
Off Topic:
jesam rekao da me nerviraju custom 'standardi' nokije za kablove. svaki model - razliciti kabal. sto ne stave USB ...
mada, znam (odavno sam u photo sredinama, slicna stvar)
veliki su, moze im se ...


Poslednja izmena od robi-bobi : 06. 02. 2007. u 00:04.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat