Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 03. 2011.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Jel moze mala pomoc oko zakona o radu, pravima zaposlenih i sl.

Imam problem sa bivsim poslodavcem, gde sam kao bio "partner" u firmi, ali posto me je zavlacio za pare i nije ispunio nista od dogovorenog, otisao sam iz toga jos prosle godine. Medjutim, tamo sam bio prijavljen i posto mi on vec tad nije uplacivao socijalno i PIO kao sto je trebalo, on je onda otezao sa odjavom iz meseca u mesec, tako da sam ja i dan danas tamo prijavljen kao zaposlen (a on pretpostavljam duguje gomilu novca drzavi)

Ja bih sad da to razresim, da me on odjavi i da mi vrati radnu knjizicu, posto hocu da osnujem svoju agenciju, ali sad je problem sto je lik ocigledno bez prebijene pare, i umesto da mi makar to lepo kaze, on me izbegava, ne javlja se na pozive, i sve u svemu jedna nepotrebno neprijatna situacija. Tako da mi je sad vise prekipelo i posto bas nisam pobornik toga da ga sacekujem ispred kuce, hteo bih da to lepo resim sudski, da ga tuzim...

Naravno za detalje cu se raspitati kod advokata kad do toga dodje, ali zanima me jel zna neko ovde da mi kaze iz prve ruke koje su mi tu najbolje opcije, gde mogu da se raspitam oko svojih prava kao zaposlenog i kako da ja sto lakse isposlujem da prekinem "radni odnos", i da dobijem svoje papire nazad? (a on neka se posle sudi sa PIO, meni je to manje bitno trenutno)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat