Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 07. 2010.   #3
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Ja nisam ni siguran da taj problem postoji [ovo sam citao pre par dana iz autoblogging kursa - a inace nikada nisam probao da pravim takve sajtove).

Dakle kazu ako kupis nov domen - i odmah stavis ne znam phpzon + prekopiran review a u komentare u komentare sa amazona moze da bude nekih problema tj da google ne rangira sajt uopste - ja sam imao iskustvo sa svojim article direktorijumom koji je imao jedno 100 linkova svega - i mozda 1000 articala (unique article wizard) medjutim nista se nije rangiralo iako je sve bilo u indexu. Pa sam to brisao.

Dakle ovde predlazu da pravis normalan sajt napises 10-15 unikatnih artikala za mesec - dva - i da posle krenes sa affliliate stvarima i da postujes duplirani kontent. Tj makar title mozes da malo izmenis - sa php random ili replace funkcijom ili tako to.


A sto se tice softwera - kao npr best spinner ili wordFlood meni se ne svidjaju jer menjaju samo reci i ponegde frazu ali veoma retko tako da se lagano otkrije da je duplirani sadrzaj. I oduzme toliko vremena koliko bi ti trebalo da napises svoj review.

Jedna od najbrzih metoda je - Dragon Naturally Speaking. Probaj sa tim ako imas dobar izgovor engleskog. Tako mozes da napravis review za 10 min koji ce da bude izuzetno kvalitetan - mnogo bolji nego sa dupliranim contentom.
buksula je offline   Odgovorite uz citat