Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 07. 2010.   #5
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Nisam ni ja...negde sam procitao da se ne radi o klasicnom penalizovanju u uzem smislu.G plagirani sadrzaj kojeg utvrdi jednostavno ne indexira za taj domen gde je plagiran. Sve drugo sa tog domena normalno indexira.
Ja sam pre 2-3 meseca proveravao (na tom domenu sa dupliranim articlima a i na jos nekim) i uvek je bilo da su sve strane u indexu bez obzira sto su duplirane sa tim sto se ove rangiraju site:domain.com/*
a ostatak strana koje su u indexu znaci razlika izmedju site:domain.com i site:domain.com/* je u indexu ali se ne rangira.

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Ovo cini mi se ima smisla bas vezano za gore navedeno...znaci originalni clanci bi trebalo da se indexiraju i privlace paznju crawlera, a kopirani review ionako nece biti indexirani ali su svakako korisni za posetioce da vide o cemu se radi.
Koliko sam video za spinere vecina freeware ili online alatki ipak trazi angazman kao da pises novi clanak. A ono sto je automatizovano, to je Pro i kosta.
Da ja sam probao svaki spiner koji postoji i rezultat je sra..e ili se provodi previse vremena. Ja nisam neki fan auto-blogova/sajtova ali je cinjenica da
ima dosta ljudi koji to uspesno rade - najverovatnije na ovaj nacin koji sam opisao - samo sacekaju par meseci po domenu da google utvrdi da sajt nije spamerski autoblog i onda ga dalje teraju kao autoblog.

Siguran sam da neki auto-blogeri uspesno rade jer se neke stvari kao npr wprobot ne bi toliko prodavale i cenile. A i ove nase npr sportske vesti sve iste i sve se indeksiraju.

To za sada znaci funkcionise - medjutim cini mi se da je daleko bolje da pravis sajtove ovog tipa sa puno informacija - koje imaju high converting template i trust (slika autora sa desne strane uliva poverenje).
Mislim na
Kôd:
http://www.only-cookware.com/
Ovo je sajt ocigledno neke dve k...ve medjutim naso ga je kolega sa jednog drugog foruma i on kaze da praveci sajtove na taj nacin preko amazon affliate programa zaradjuje jedno $10 000. Kaze da je taj sajt perfektno organizovan.
Ja se ne slazem u potpunosti ali npr ova strana
Kôd:
http://www.only-cookware.com/stainless_steel_cookware.html
kao i sve druge ima dobar deo elemenata koji vode ka super konverziji. Mislim nema sidebara linkova ikakvog ometanja - skoro da je potpuno identicno kao da nekome prodajes set posudja licno on pita a ti mu odgovaras sto je manje vise osnova dobre konverzije jer ispadnes expert za tiganje ako znas da odgovoris na svako pitanje.

Ja bi tu dodao i order now button i pokupio bi im email adrese .... ali je svejedno strana jako dobra.

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Koliko sam video za spinere vecina freeware ili online alatki ipak trazi angazman kao da pises novi clanak. A ono sto je automatizovano, to je Pro i kosta.
Reci mi konkretno na sta mislis zato sto sam 100% siguran da nema stvari koja moze napravi unikatan kontent.

Poslednja izmena od buksula : 27. 07. 2010. u 18:23.
buksula je offline   Odgovorite uz citat