Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2005.   #3
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Koriscenje domacih Internet kartica zna vrlo cesto da bude zanimljivo. Prvu Internet karticu sam napravio neposredno po pojavljivanju iste na nasim prostorima, decembra 2003. To je bila Visa Virtuon. Radilo je sve kako treba do negde leta 2004. da bi mi posle prestala da radi sa Go Daddy-jem. Puno puta sam zvao njihovu tehnicku podrsku, prvo su mi objasnjavali kako problem nije do njih nego do Go Daddy-ja ili njihovog servisa za naplatu sto nije bilo tacno. Tipicno, kod nas se obicno svaka krivica svali na drugog. Problem je bio u Adress Verification Systemu. Karticu sam prestao da koristim i pre nego sto je istekla.

Pa sam presao na Voban, i koristim je i danas, nedavno sam dobio novu karticu. Dobro radi, svidja mi se sto imaju opciju za zakljucavanje kartice, tehnicka podrska im radi ~ 16 sati dnevno sem nedeljom. Ne svidja mi se sto nema online uvida u stanje. U principu sam zadovoljan sem sto nekad, iz ko zna kojih razloga, ne proknjize uplatu tog dana pa moram da ih cimam za bonus.

@shoba: Sto se tice tog zastitnog broja koliko mi se cini Go Daddy ga vise ne trazi, barem ga ne trazi za renewal. Iako meni za domene stoji automatski renewal, mozda je bolja da ti stoji manual renewal kao sto je Dinke napisao da koristi. To kazem iz prostog razloga sto ako ti stoji na automatskom renewalu, Go Daddy ce ti vise puta pokusati da ti doregistruje domen. Ako ti tada nemas sredstava na racunu (npr. drzis malo novca zbog sigurnosnih razloga) ili si zakljucao karticu oni ti mogu karticu oznaciti kao "sumnjivu" i da ti onemoguce placanje istom. Onda moras da razmenis sa njima nekoliko mailova i da ih zamolis da ti Go Daddy odblokira karticu. Inace, u slucaju da si izabrao automatski renewal Go Daddy ce tri puta da pokusa da ti produzi domen. U slucaju da ne uspe i prodje 12 dana od isteka domena, nakon toga ti domen prelazi u Redemption status. Tada da bi produzio domen moras jos da platis $80.

@dinke: Jesi li siguran da sa Visom Virtuon nemas elektronski uvid u stanje? Drug je koristi i kaze da ima uvid u stanje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat