Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 12. 2006.   #14
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
Zanima me vase misljenje o Telekom ADSL. Tamo negde stoji da se placa uz telefonski racun. To znaci:

1) ne mozes da preskocis neki mesec (ako si na moru/zimovanju/odmoru)
1. da
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
2) ako ne platis telefonski racun (sto se meni cesto desava), da li to znaci da ce
2. ne, iz razloga sto ono pre 1 nije tacno - stize ti poseban racun, odvojen od telefonskog
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
a) da ti obustave isporuku ADSL-a
a) u slucaju da ne platis poseban racun, ugasice ti internet nakon ~mesec-dva.
Citat:
Originalno napisao ppavlovic
b) da nastave da ti naplacuju ADSL
b) svakako, dok ga ne ugase zbog ne placenih racuna.
Napomena: opomena za neplacen adsl stize sa racunom za sledeci mesec

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
3) sta ako hocu (privremeno) da predjem na drugog provajdera, pa ako se predomislim i vratim kod Telekoma? Jel' to znaci da cu platiti "setup" od 5000 din?
3. taj cycle koji si opisao ide odprilike ovako:
- gasenje prikljucka kod postojeceg provajdera (dok cekas gasenje, obracunava ti se upotreba interneta) -- 7-14 dana
- provera tehnickih mogucnosti od strane novog provajdera, naravno preko telekoma -- 3-5 dana (ako ih kontaktiras u ponedeljak, obicno ti se jave do kraja nedelje)
- ponovna instalacija adsl prikljucka na liniju -- do 7 dana
- odlazak kod novog provajdera po adsl uredjaj -- 1 dan?
- archenje interneta proizvoljan vremenski period kod novog isp-a -- bar 1 mesec?
- gasenje adsl prikljucka kod drugog provajdera -- 1 dan, odmah po vracanju preuzete adsl opreme
- cekanje telekoma da demontira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje telekoma da proveri postojanje tehnickih mogucnosti na tvojoj liniji -- 3-5 dana
- cekanje telekoma da instalira adsl prikljucak na tvojoj liniji -- do 7 dana
- cekanje momaka iz Trigon d.o.o da ti dostave modem ili da te kontaktiraju u vezi preuzimanja istog. -- 2+ dana

da sabiram ja koliko vremena ti treba, ili ces sam?
a sto se cene tice, ja sam taj cycle prosao davno, tako da nisam nista morao da placam telekomu za njihove visokostrucne zahvate na mojoj liniji.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 03. 12. 2006. u 19:30.
zextra je offline   Odgovorite uz citat