Tema: iPhone 3g
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 06. 2008.   #15
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Ja sam oduvek bio veliki protivnik iPhone-a

A sad kad su isto sra*e prepakovali i guraju kao nov proizvod, samo imam još argumenata

Evo mog stava:

3G iPhone razočarao!

Znam da se neki Apple ljubitelji neće složiti sa mnom, ali tako jednostavno vidim stvari. Novi 3G iPhone, kao što je i najavljivano, predstavljen je sinoć na Apple Worldwide Developers Conference-u. Masa noviteta je najavljivana, nešto je i ispunjeno, ali glavni nedostaci su i dalje ostali tu.



Prvo, cene novog iPhone-a su 200$ za verziju od 8GB, odnosno 300$ za verziju od 16GB. Na prvi pogled daleko jeftiniji nego "stari" iPhone. Međutim, razmislite ponovo - AT&T (a verujem i ostali) će ga prodavati uz mesečnu pretplatu od čak 40$, plus 30$ za neograničenu upotrebu. Koliko je zaista jeftiniji - ostaje na vama da prosudite sami. iPhone će biti prodavan u 70 zemalja širom sveta, po istom principu kao i do sada - jedna država jedan operater, mada Apple još uvek nije stupio u pregovore sa većinom operatera. Srbija nije ni na "coming soon" spisku, kao i prošlog puta. Na kraju, za sve vas koji se nadate da će vam rođak iz Amerike doneti, jedno razočarenje - neće. Aktivacija se vrši odmah pri kupovini, tako će biti u svim zemljama gde će se prodavati, pa, sem ako ne ubedite rođaka da plaća postpaid ugovor, ništa od toga.

Dakle, da pređemo na novine. Novi 3G iPhone je nešto manjih dimenzija u odnosu na stari. Naravno, glavne novine su podrška za 3G mreže i GPS. Čudi činjenica da je 3G kamera izostavljena (na jednom forumu sam video predlog naziva - "GPS iPhone" ), no nema veze, bitno je da su 3G surf brzine tu. Apple tvrdi da je cena izrade samo 10$ skuplja. I ne čudi, uzevši u obzir da zadnja strana kućišta više nije od aluminijuma, već od plastike. Još jedno poboljšanje je i 2.0 verzija firmvera - novine su: poboljšana brzina, pretraga u kontaktima, podrška za Exchange server i Push mogućnosti, Parental Control, podrška za pregled PowerPoint prezentacija (editovanje dokumenata i dalje nije moguće), i još par sitnih ispravki. Prodavaće se u crnoj i beloj boji kućišta.

Koliko je zaista poboljšan? Po mom mišljenju, jako malo. Svi nedostaci su i dalje tu. Kamera od 2 Mpx koja ne podržava snimanje videa, Bluetooth koji se i dalje može koristiti samo sa Apple headsetom (čak i ne podržava A2DP), i dalje nema Copy/Paste-a, i dalje nema multitaskinga, i dalje ne podržava MMS, i dalje ne podržava delivery report, i tako dalje. Sumnjam da će Apple ove nedostatke ikad ispraviti.

Dakle, ne sumnjam da će u zemljama u kojima će se prodavati 3G iPhone biti hit. Apple je zadao sebi cilj da proda ukupno 10 miliona iPhone-ova do kraja godine. S obzirom da je "stari" iPhone prodat u oko 6 miliona primeraka do sada, to znači da očekuju da 3G iPhone bude prodat u 4 miliona primeraka za ovih par meseci. Međutim, da li se isplati kupiti ga? Ili, da li se isplati menjati stari iPhone za novi? Još imajući u vidu da pretplata mora da se plaća? Ostavljam odluku na vama.

Izvor: Mobilize.rs
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje X3mE za poruku: