Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 01. 2009.   #1
alex
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 14.02.2006
Lokacija: wonderland
Poruke: 30
Hvala: 6
3 "Hvala" u 3 poruka
alex is on a distinguished road
Cool Uredjaj za terminaciju voip poziva za licnu upotrebu

Potreban mi je uredjaj za terminaciju voip poziva koji bih prikljucio na adsl ruter i povezao sa telefonskom linijom koju koristi moja porodica u Srbiji. Ukoliko se bude pokazalo korisnim, uveo bih jos jednu telefonsku liniju koja bi mi koristila samo za rutiranje poziva, dolaznih i odlaznih.

Inace koristim usluge voipbustera koji ima svoj sip server. Da li je izvodjivo da se registruje poseban nalog na voipbusteru za taj uredjaj pa da ga pozivam preko njihovog sip servera? Odnosno da dolazne pozive usmerava preko njihovog sip servera na moj sip klijent (voipbuster)?
Zeleo bih da recimo svi pozivi na koje se niko ne javi posle 40 sekundi idu preko voip uredjaja na mene, ali da ga takodje mogu koristiti za pozive u srbiji na fiksnu mrezu...

Da li je ovako nesto izvodjivo i sta mi je potrebno od hardware-a? Bio bih zadovoljan ako bih makar mogao da pravim odlazne pozive preko tog fiksnog broja...

Ono sto bih zeleo da postignem jeste da imam fiksni telefon u Srbiji i da ga koristim iz Italije... Voipbuster ima besplatne minute za Italiju pa se moze namestiti da propustene pozive rutira na fiksni telefon...
alex je offline   Odgovorite uz citat