Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2007.   #23
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao blues
lako je na kraju pokupiti sva dobra iskustva i odbaciti sva loša, pa napraviti nešto (r)evolucionarno, šta je bilo sa starim ASP-om istog tog Microsofta, jednostavno su ga bacili u vodu i napravili .NET? Ko je ikada radio asp sajt zna da je on bio jako neugodan za rad, za razliku od PHP koji se bori da se modernizuje,
Ja sam radio sa istim, ne znam da je bio neugodniji od PHP-a, zbog čega? Pogotovo kada se koristi u kombinaciji Visual InterDev/VB6. Za ono vreme - mislim da je bio sasvim OK.

Osim toga, "goli" ASP.NET koristi tzv. "page controller" a ja bih voleo da vidim gde su to pokupili? Koliko znam, npr. Java je dobila sličnu stvar kroz JSF i to upravo kopirajući MS. Da li je lako to uraditi ili ne.. ne znam, ako jeste kao što ti kažeš, pa što PHP ne uradi isto?

Citat:
MS ima taj luskuz da proglasi nešto "zastarelim" i jednostavno napravi novo.
Taj luksuz ipak sebi pre mogu da dozvole ovi što ne naplaćuju svoje proizvode, zar ne? MS je tada držao jako mali deo na web serverima, pa ne verujem da su olako doneli odluku iz prostog razloga da ne ljute kupce..

Sam znaš i često ovde komentarišeš kako ide stvar sa npr. PHP-om ili MySQL-om po pitanju kompatibilnosti iz verzije u verziju.. Microsoftu se to baš ne dešava tako često, a VB->VB.NET je ipak vredeo, pošto je "prelazak" na .NET malo veća stvar.

Citat:
Originalno napisao ylodi
Ali nazivati ASP.NET revolucijom je pomalo smiješno.
Zašto? Već sam naveo primer "page controllera" i komponentnog razvoja. Gde si imao to pre, pa još da je bilo tako rašireno, podržano, itd?

Citat:
Vidim domaće Microsoft stručnjake kako se nabrijavaju na MVC iz Microsofta koji je još u razvoju i zapravo još ne mogu raditi u njemu.

A svi koji prate što se događa u svijetu web developmenta znaju da već godinama ljudi koriste razna MVC rješenja. I kakva je sad to revolucija koja kopira postojeće? ;-)
Niko nije rekao da je Microsoftov MVC za ASP.NET revolucija u smislu da to nije pre postojalo. Pa dovoljno je da odgledaš jedno predavanje S. Guthrie-ja pa da vidiš kako oni bez kompleksa pričaju o tome i komentarišu razna druga rešenja sa drugih platformi te zašto su oni odlučili ovo ili ono da bude ovako ili onako.

MVC za ASP.NET postoji odavno, ali stvar je da priča dobija malo drugačiji tok kada to uradi sam MS: za pola godine-godinu moći ću da odem u bilo koju knjižaru i nađem 10-tak odličnih knjiga za isti, a Google će biti pun blogova i saveta. MVC na ASP.NET-u danas je ipak kroz neke manje projekte i tako široka podrška ne postoji. Sigurno da je to onda jako značajno.

Inače, negativno komentarisati MS, a zbog katastrofalnih nedostataka u dizajnu samog PHP-a, je neozbiljno. Neće to mnogo pomoći PHP-u. MS je svoje stvari doveo u red i retko ko više uopšte i radi web programiranje u starom ASP-u, a sa PHP-om i sami znate kako stvari stoje - i često pišete o tome ovde.

Interesantno je samo kako pre par meseci jablan kaže da MS nema "muda" da odbaci neku staru i lošiju tehnologiju, te to navodi kao zamerku, a sada evo obrnuta priča - tipa lako je MS-u da pusti stari ASP niz vodu?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 23. 11. 2007. u 15:57.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku: