Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2007.   #27
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao robbi
.NET nije jezik, ti to znas, ali kroz pricu ne pojashnjavash
Ne razumem komentar?

Citat:
ja bih isto mogao reci: cakephp (recimo) ima page controller, ima ovo, ima ono (a sigurno ima i nesto sto MS ne nudi, kao sto verovatno ima i neceg sto on nema, a MS nudi)
Isto kao što i ASP.NET ima pomenuti MVC i bez Microsoftove implementacije koja je u izradi. Inače, nije li se taj cake pojavio skoro? Uporedi to malo sa ASP.NET-om: dosta je drugačija situacija, jer je ASP.NET i taj model de facto standard za web programiranje na Windowsu trenutno i samim tim jako je raširen, podržan, 3rd party komponente su tu odavno i to tržište je jako rasprostranjeno, knjige, itd.

Ali da se razumemo, nije mi namera da gledamo stvari tako (šta je pre i ko), nego čisto sam odgovorio na nečije smejanje tipa "šta je tu posebno", itd.. Mislim da je ipak bilo drugačije i novo kada se pojavilo. Bar ja ne znam da je postojao takav model za web pre ASP.NET-a, a još tako raširen i podržan.

Citat:
Jednostavno page controlleri nisu deo samog jezika
Dobro, ali mislim ako uzmemo da pričamo o samim jezicima, da tu tek nema šta da se priča, posebno ako se u obzir uzme poslednja verzija C#-a, 3.0.

Opet, pomenuli su MVC, itd, a ni to nije deo jezika, pa otud i moja priča Niti je ASP jezik, ako ćemo da cepidlačimo, a ni tu priču nisam pokrenuo.

Inače ima jedna zanimljiva stvar: prelazak sa starog ASP na ASP.NET je prošao, po meni, fenomenalno, a slično se ponovilo i između v.1.x i 2.0 ASP.NET-a (doneo je mnogo poboljšanja i promena). I apsolutno nema problema za hostovanje na novijim verzijama niti ljudi otežu da pređu na isti, pa tako već danas ima i v.3.5 u ponudi kod provajdera. Mislim da je stvar jasna: kad se ponudi dovoljno prednosti, programeri neće praviti toliki problem oko prelaska na novu verziju ako se omogući kompatibilnost sa prethodnim verzijama. Uporedi to samo sa PHP-om i kako, bar sam ja stekao takav utisak, teško ide prelazak na svaku novu verziju PHP-a, sušta suprotnost onom što se dešava sa ASP.NET-om. A mislim da je razlog tome upravo taj dizajn od samog početka: omogućuje lako poboljšavanje, bez da se lomi kompatibilnost. A stvari ostaju prilično "čiste" bez da se gomila, što reče Miša, 5000 funkcija na hrpu.

Da se razumemo, lično nemam ništa protiv PHP-a, ali mislim da je Miša u pravu kada kaže da PHP danas jako pati zbog neozbiljnog početka.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 23. 11. 2007. u 17:08.
degojs je offline   Odgovorite uz citat