Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2010.   #1
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default WebMoney - Linkovanje kartice ili ne

Do sada sam koristio ePassporte i pošto su pre izvesnog vremena prestali da izdaju VISA debit kartice, ja sam linkovao svoju MasterCard i na taj način povlačio novac.

Sad kad je ePassporte prestao da radi (a ja izgubio $42 ) prinuđen sam da pređem na WebMoney. Oni i dalje izdaju debit kartice i to preko iste one banke koja je i bila problem zbog kojeg se ugasio ePassporte. Ta kartica košta $87, a nije sigurno da i ona neće sutra biti ugašena.

I oni kao i nekad ePassporte nude opciju da se poveže već postojeća kreditna/debitna kartice, ali traže da im pošaljem skeniranu stranu mog pasoša. Zar na taj način ja ne dajem nekome sve moguće podatke neophodne za krađu indentiteta?

Pasoš bih morao slati u oba slučaja. Povezivanje moje kartice sa njima ima svoje prednosti kao što su: niza provizija za podizanje gotovine (to u ovom slučaju diktira banka) i nešto niži troškovi kod izdavanja. S druge strane radi se o kreditnoj kartici i ne želim da neko napravi minus na njoj.

Kakva su vaša iskustva sa sličnim servisima? Da li je bezbedno da im pošaljem kopiju pasoša? Koju bi ste vi karticu uzeli/koristili?
miljant je offline   Odgovorite uz citat