Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2008.   #23
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ništa lično, ali meni cela ova priča ne zvuči kako treba. Ne mislim na privatnost, već na istraživanje i klince koji trče da promene privacy podešavanja kada im neki potpun stranac kaže da im se profil vidi javno. Već vidim šta im se dašava u glavi: "Moram... Promenim... Podešavanja..." Yeah, right.

Sve mi deluje kao kompletno pogrešno postavljena stvar sa kompletno pogrešnim pitanjima i kompletno pogrešnom osnovom.

Ti ljudi su tu da se zezaju, kače slike svojevoljno, a kada ih neko taguje, dobiju obaveštenje o tome i mogućnost da permanentno uklone tag sa fotke (kasnije ne može opet biti dodat) ili prijave fotku. Informacije koje dele takođe dele svojevoljno. Ukoliko im je privatnost bitna, Facebook daje niz alata (nigde nisam video ništa slično) koji im omogućavaju ne samo da vide koje informacije su javno dostupne, već i kako ih svako od prijatelja vidi.

Sistem je OK, samo mi se čini da neko pokušava da napravi priču od nečega o čemu nema šta puno da se priča...

Hajde da lepo tako složimo društvo da nikada ne upoznamo nikog novog, da se zavučemo pod stakleno zvono i provedemo život u samoći kako nam privatnost ne bi bila ugorežena. Ja mislim da je to rešenje.

Citat:
virtuelnim ID impressions mal-managementom.
No Comment...
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	report.jpg
Pregleda:	742
Veličina:	4,5 KB
ID:	615  

Poslednja izmena od Ilija Studen : 27. 10. 2008. u 09:25.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Ilija Studen za poruku: