Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 07. 2006.   #5
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Ajde ovako, mislim da ste na krivom tragu. 37signals nije jednako Basecamp, oni su u ovom trenutku mnogo više. Prvenstveno sa strane brenda, a to je ono što najviše vrijedi. Ja u suštini nisam tip koji vjeruje pričama tipa "Mi nećemo investicije! Naši korisnici su naši investitori!" i sličnim mi nećemo, mi ovo, mi ono, pa se nisam nikada ni palio na tu Jasonovu propagandu. Nikad ne reci nikad

Rekoh gore u ovom trenutku, jer ukoliko nastave da rade kao do sada, pitanje je koliko će opstati. 37signals u ovom trenutko mora drastično da mjenja poslovanje, jednostavno trenutno su u takvoj poziciji da ukoliko žele napredak, moraju da mjenjaju poslovnu filozofiju. Karakteristično je da imaju Frieda i DDH, pogotovo Fried koji je 12 godišnji veteran industrije i bukvalno prošao kroz sve živo, imaju kvalitetan developerski tim i mislim da spremaju sledeću veliku stvar. Možda ne Google, ali novi Flickr svakako da. Baj, baj mali problemi i ostali fazoni... Zdrava logika je da Google ništa ne sprečava da mjesečno izbace poneki servis koji rješavanja manji problem u 37signals stilu, zašto bi i onda njima bio problem da imaju recimo jedan veliki servis tipa Flickr i nastave sa štancanjem malih servisa tipa Basecamp, Backpack, Ta-Da... Upravo je to neka priča sa kojom će Fried uskoro da izađe pred fanove.

Jeff Bezos je jedan od najposobnijih CEO-ova današnjice, čovjek je sam izgradio firmu iz garaže i što je specifično nastavio da jednako dobro vodi taj biznis, plus što je u Internet industriji. Najidealnija moguća osoba. Bezos je obezbjedio dvije stvari:

1. finansije, da ne moraju prosto više da treba ni da razmišljaju o lovi lupam naredne dvije godine
2. vrlo važno konsultatnsko mjesto, imati Bezosa uz bok kao konsultanta je vrh za elektronski biznis

U suštini pare će da krše na ono o čemu sam pisao i o čemu smo diskutovali na:
http://www.biznisblog.com/tekstovi/t...izvoda#comment


Ako će da pravi sledeći veliki biz, i Flickr je odličan i velik servis, ali su tek broj 6 po broju korisnika, upravo za to što gađaju usku Web 2.0 nišu, tzv. Techcrunch 50K index... U suštini 37s vlada tom nišom, ali za veliki veliki biznis treba mnogo love da se skrši na marketing i brending van te niše... Opet kažem njih je sad 8 u timu, Fried je skoro objavio tekst gdje neki baja kaže da je idealan broj članova u timu 8-12, ček u roku od mjesec-dva 37s imaće 12 članova u timu, minimum. Za razliku od priče od 3 čovjeka koju su prodali u onom PDF od koga su zaradili $200.000! Otiđite na jobs.37signals.com i pogledajte koje se sve veličine pojavljuju tamo da im plate za oglas, npr. Skype sam neki dan vidio.

Da rezimiram: Pripremiti se za veliki servis od 37signlas i cioa bella maloj firmi.
mungos je offline   Odgovorite uz citat