Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 03. 2011.   #2
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Pa dve stvari bih imao da kazem po pitanju ovoga.

Prva koja se direktno odnosi na temu - svako ko radi bilo kakav realan Django deployment (uzimam Django za primer jel isti poznajem) mora da se poigra sa Apache i mod_wsgi u najmanju ruku, tako da osim za tutorial, od toga ni Django developer ne moze pobeci. Sto se tice baze i SQL-a slazem se da ne mora da se zna za razvoj nekih osnovnih aplikacija sa MVC frejmvorcima, ali ne verujem da bi iko ovde zaposlio web developera koji ne zna da mu kaze sta je indeks ili join.
Integrisani web server kod Django-a je feature i to ne neki posebno bitan po meni. Ne vidim sto to ne bi bio i kod PHP-a i sa te strane mi je ok.

Druga stvar je da je ovo sa hacker news-a gde se u poslednje vreme (a i ranije) jako forsira taj rapid deployment, minimum viable product i slicne price iz silikonske doline tipa zaradili smo 300 miliona korisnika i Gugl nas je kupio a sve to samo za dve nedelje kodiranja. Tako da zato takvi clanci budu upvoteovani valjda. Po meni je kvalitet kako clanaka tako i diskusija na HN drasticno opao u poslednjih recimo 3-4 meseca.
djipko je offline   Odgovorite uz citat