Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 03. 2008.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default problem oko paginacije

Imam tabelu sa postovima, treba namestiti da se na strani prikaze limitiran broj postova, ali nece postojati unapred odredjeni broj postova po strani, nego ce se rucno birati iza kog posta dolazi page break. Znaci u admin delu se izabere npr. da iza 7-og, 12-tog, 24-tog posta dolazi break, i to onda znaci da ce se na prvoj strani prikazati prvih 7 postova, na drugoj postovi 8-12, itd.. Break se u tabeli belezi poocu boolean polja, ako postoji break iza tog posta onda je TRUE, inace FALSE (odnosno 1 i 0, mysql ne razlikuje boolean od integera)

so far so good, ali kako sad da odradim paginaciju na strani? Da mi se ispise: Pages 1 [2] 3 4 5 ako sam trenutno na drugoj strani, a ima ih ukupno 5.

Jel ima neko ideju kako efikasno pronaci offsete i limite za svaku od strana? Trebao bi mi upit tipa: nadji pozicije u rezultatima za rekorde sa nekim uslovom, ali to ne umem da napisem?! Jedina (ali seljacka) mogucnost koje sam se setio je da izvadim sve rezultate, pa da u php-u protrcim kroz niz i nadjem indexe, ali nadao sam se necem brzem i elegantnijem...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 01. 03. 2008. u 11:39.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat