Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 08. 2010.   #85
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@Dacha: jao kako pises kojesta. Klasika.

Odgovoricu u dva dela, prvo o Amerima, posle o tome da li covek bez diplome moze biti pametan. Vec mi je smesno :-)

PRVI DEO (ne brini nece biti u 4 cina, obecajem)

Sa Amerima nesto lako manipulisati?

A ko to nije podlozan manipulisanju? Nemci? Srbi? Japanci? Rusi? Arapi? Aha. Pa Japanci do 45 verovali da im je car bozansko bice, sta je ono bilo kad su Ameri naredili da se objavi da to nije tacno? Tuga i zalost i harakiri jbte Ko je po Nemackoj morao da sprovodi programe reedukacije? Alo bre.. Zasto bi danas oni bili manje podlozni manipulisanju od ovih u SAD?

Stvarnost te opovrgava: vec rekoh, Ameri su vec 2006. zbacili republikance sa vlasti i u potpunosti se javnost okrenula protiv rata u Iraku. Pa sto ih nisu izmanipulisali i ostali na vlasti?

Jesi ti cuo za nekakav anti-ratni pokret za vreme rata u Vijetnamu? Jesi li cuo za Civil Rights Movement mozda i sta to sve ukljucuje (npr. prava manjina, prava zena)? Pa jesi li ti svestan kolike promene je ta zemlja prosla u samo par decenija i hoces da kazes da je sve to uradjeno bez jakih intelektualaca a sa stanovnistvom koje je sve kao slepci, rade, manipulisu ih i to je to? :-)

Wow, kazes nesto "intelektualci evropskog tipa kakvih u SAD nema"? Ako, ali mozda ni u Evropi nema intelektualaca Americkog tipa..

Broje li se ljudi kao npr. Noam Chomsky, Martin Luter King ili Cornel West?


Jesu li oni svi skupa malo po malo doveli do toga da je u Americi danas predsednik pripadnik VIDLJIVE manjine? Imas neku drzavu u Evropi gde je to slucaj, kad je tako mnogo tih jakih intelektualaca? Npr. Turcin da je predsednik Nemacke ili Rom da je predsednik (tj. kancelar, premijer, itd) Svajcarske? (Mozda i jeste?)

Ili vidi drzavljanstvo kako se dobije.. Poznato ti je kako stvari u Americi stoje po tom pitanju (npr. za decu ljudi koji su ilegalno u Americi), gde je to regulisano i kada? :-) Da li je to intelektualno dovoljno? Uporedi sa statusom dece npr. Turaka koji su "privremeno" na radu u Nemackoj. Hmm.. gde su ti intelektualci da nesto urade i promene?

Mislim da trebas malo bolje da se upoznas sa Amerikom. Njihova istorija je kraca iz razumljivih razloga nadam se, ali vrlo bogata.

Bice mi drago ako mozes da me ispravis i pokazes gde gresim.

---------------------------------

I na brzinu drugi deo.

Ne vidim zasto bi neko ko nije diplomirao bio sprecen da se sam interesuje za razne stvari i obrazuje. Pa bar danas to nije problem - naci izvore informacija i edukovati se. Pa ima mnogo ljudi koji nauce programiranje, a da ga nisu nigde u skolama izucavali. Sta je problem tacno?

Na kraju krajeva, kakve veze visoko obrazovaje (tj. diploma) iz npr. matematike ili poljoprivrede ima sa razumevanjem sveta u tom smislu: medjudrzavnih odnosa, medija, drzavnog aparata i slicno? Mislim da mozes lako da nadjes primere drzavnika koji su bili izuzetno uspesni, a nisu bili nesto obrazovani. Hej, Tito, kao jedan od njih??

Zeeeeeev :-)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 06:56.
degojs je offline   Odgovorite uz citat